reference

Dobrý den, Petře,
děkuji za seminář Procesy za Komunikací v Praze.
Pro mě osobně byla velmi cenná část ke scénářům (i když to, co mi vyšlo, mě moc nepotěšilo, mám před sebou dost práce 😊), praktická doporučení ke komunikaci a moc se mi líbila cvičení slovní i pohybová. Líbilo se mi, jak jste nám dokázal zprostředkovat poznatky z transakční analýzy a ukázat uplatnění v praxi. Styl komunikace se starými lidmi a vysávači taky padl na úrodnou půdu.
Obdivuji, s jakým elánem, energií a humorem jste vydržel lektorovat celé tři dny.
C. Myss jsem si už objednala.
Mějte se hezky, ještě jednou děkuji a přeji vše dobré
Alena


Ahoj Petře,

též děkuji za příjemně strávený víkend s tebou a ostatními účastníky. Děkuji za tvé informace, které nám předáváš s láskou, laskavostí a velkou znalostí nejen odbornou, ale lidskou ze skutečné praxe. Moc si toho cením  a vážím.  Bylo jich hodně a pracuji na nich. Přeji ti krásný mnoho dalších krásných a příjemných chvil, ať nás učení stále obohacuje.

Eva

___________________________________________________

Mockrát Ti děkuji za úžasný kurz španělštiny, který u mě změnil mnohé. Nejen, že mě naučil základům jazyka, který se mi vždycky líbil a byl velice blízký, ale především jsem díky němu přehodnotila svůj názor, že učení jazyků je prostě dřina. Nemyslela jsem si, že jsem hloupá, učení mi nedělá problém, ale nový jazyk vždycky velkým problémem byl. Jakkoliv se mi líbilo, když se někdo dokázal s místními bavit jejich řečí, já vždy skončila u lehce drhnoucí angličtiny a mrzelo mě to. Až nyní jsem pochopila, že se to může změnit!
Na superlearningovém kurzu jsem objevila, že se dá jazyk naučit v podstatě zadarmo. Když se ví jak, může si člověk znovu připadat jako dítě – hrát si, zpívat, tančit, mlsat španělské dobroty, mnohem přirozeněji se družit s ostatními účastníky kurzu než ve standardní jazykové škole … a za 5 krásně prožitých dní odjet na dovolenou a mluvit s místními! Téměř zadarmo i finančně – když bych měla přepočítat ty desítky a desítky tisíc vložených do svého studia angličtiny na cenu za jedno slovíčko a svou slovní zásobu a jazykovou pohotovost ve španělštině, bude tam rozdíl možná dvou nul…
Po kurzu jsem odjela sama na týden do Španělska a nevycházela z údivu, že mi prostě žádné slovíčko nechybělo! Vzala jsem si s sebou učební texty a když mi náhodou nějaké slovo vypadlo, věděla jsem přesně, ve kterém příběhu, písni či obrázku ho najdu a po druhé už jsem ho měla. Nejvíc mě, kromě metody samotné, zaujala skladba podpůrných materiálů. Na dovolené jsem používala letadlo, vlak, autobus, taxi i metro, spala v hotelích i penzionech, nakupovala, kupovala vstupenky, bavila se s číšníky a na všechno jsem měla slovní zásobu. Neříkám, že nějak květnatou, ale ke každé situaci jsem měla alespoň jedno slovíčko. Není jednoduché vypracovat takové materiály a přitom je předat s lehkostí humorných příběhů, kdy si člověk ani neuvědomí, že se učí!
Děkuji ti, že jsi mi ke kráse jazyků předal i klíč, jak se je naučit! Moc se těším na pokračovací kurz španělštiny a až dopiluji tu, vrhnu se příští rok na další jazyk.
Besos y abrazos,
Anna