14-16/1 2022 UčPH pro TCM

UČENÍ A PAMĚŤ PRAVOU HEMISFÉROU

pro studenty medicíny,TCM a fyzioterapie

2,5-denní praktický kurs (23h)

Připadá vám, že při učení vynakládáte velké úsilí které není úměrné výsledku? Zdá se vám že učební látka vám už „neleze do hlavy“, že si těžko pamatujete a vybavujete větší množství informací? Dovolte mi příměr: Je to podobné jako kdybyste měli v hlavě velkou továrnu z 18.století, kde se nikdo nestará o zavádění nových technologií ani organizaci skladových zásob.. nikdo moc neví kde se co nachází a všichni stále něco hledají.. zkrátka vládne tam chaos, amatérská výroba a velké přetížení zaměstnanců, kteří využívající několik století zastaralé výrobní postupy.. a ještě k tomu všichni používají jen jednu (levou) ruku! Podle mého názoru tedy není zas tak rozhodující to, že je někdo na učení už starý, nebo na to nemá „mozkovou kapacitu“ či „buňky“. Zřejmě potřebujete používat i druhou ruku/=pravou hemisféru/, nové technologie /=postupy a techniky ukládání a vybavování informací, systémy organizace a jejich kombinování/ Tím se vám bude násobit objem i retence ulož.informací a usnadní vám to i jejich „vyzvedávání“=vybavování. Je velice vhodné zavést i jiný způsob předávání a kódování informací. Zároveň jsme každý jsme jiný, proto potřebujeme nalézt váš vlastní specifický přístup – pomocí diagnostiky + testů a praktických návodů jej zde získáte. Levou hemisféru trénujeme povinně na všech stupních škol, pravou jen vyjímečně. Klasická škola nás s jejími možnostmi a zákonitostmi bohužel neseznámí, některé její projevy jsou dokonce staletí zakazovány…A přece – pravohemisferické postupy jsou vždy při vnímání a učení mnohem výkonnější. Je snadné se tak přesvědčit, že vše jde mnohem rychleji, než při použití „klasických metod“ či prostého opakování a zároveň se udrží v paměti.

Předkládám vám program, který se vyvíjel několik let podle námětů, potřeb a zpětných vazeb studentů medicíny, TCM a osvědčil se v praxi. V první půlce kurzu je nutné prezentovat nejdůležitějších zákonitosti, postupy a příklady, aby účastníci věděli jak tyto techniky a postupy použít v praxi pro své účely, jak je kombinovat a čeho se vyvarovat. Na jednoduchých konkrétních příkladech z oblasti jazyka či obecných témat si to můžete sami vyzkoušet.

V druhé části semináře se již přímo věnujeme příkladům zpracování vašich materiálů z hlavních oblastí studia medicíny a TCM, tedy jak je zpracovávat různými kanály, navazovat na ně různorodé informace, a také společné tvoření a kombinace pravo- a levohemisferických konceptů. Zároveň zahrneme i zkušenosti a prezentaci toho, kam jsme došli se skupinami studentů TCM v minulých letech, s každou o kousek dál.

.

program 1.části:

 • Použití pravohemisferických postupů
 • Kombinování s tradičními levohemisfer. postupy
 • Krátké příklady postupů v obl.jazyků a obecných témat
 • Určení vašeho individ. studijního typu a učebního stylu
 • Test/škála rozložení pravo- a levohemisferického vnímání a j. využitelnost
 • Diagnostika „V-A-K“/struktura vnímámí a v jakém poměru přijímáte informace
 • Pro váš specifický modus praktické rady jak tyto kanály efektivněji využívat
 • Méně známé zákonitosti pamatování z neurologie pro praxi
 • Podpora kódování do dlouhodobé paměti + metoda paměťový sendvič
 • Postupy superlearningu, koncepty přes tělo, zrak i sluch
 • Cvičení na koncentraci a propojování hemisferického vnímání
 • Navazování na mnemotechnické pomůcky
 • Jak účinně pracovat s učebními nahrávkami
 • Využití relaxací,“alfy“ a pasívního vnímání

program 2.části:

 • Příklady pravohemisferických konceptů v medicíně a TCM
 • Vytváření kombinovaných myšlenkových map 3.generace pro studium
 • Pravohemisferická kodifikace účinků pro účely zápisu a zapamatování TCM
 • Konkrétní praktické příklady použití probíraných technik v oblasti svalů, bylin symptomů, aku bodů, jejichž tvoření si sami pod supervizí vyzkoušíte
 • Auditivní koncepty pro medicínu a TCM
 • Praktické rady – jak dál sami

Termín: 14-16/1 2022 (rozvrh pá 15.30 – cca 20.30h, so 9-20h, ne 9-17h)

Místo konáníPraha 

Cena: 2.900 Kč /cena zahrnuje 23h výuky, dvoudimenzionální test typologie vnímání (tj studijních.typů=jakými postupy se učit nejlépe) uč.materiály,desky,káva, čaj/

Lektor kurzu je Mgr. Petr Vladyka

vedl jako externista specializované semináře na FFUK na téma „Moderní zážitkové a alternativní přístupy ve vzdělávání“a na ČVUT-CIPS „Odkrytá Komunikace“, dále celostátní Evropské výcviky učitelů ZŠ a SŠ akreditované MŠMT, celostátní výcviky forenzních psychologů. Absolvoval profes.výcviky v nedirektivním přístupu /diplom PCA, v Gestaltu, Transakční analýze, Superlearningu/. Přes 20 let vede kurzy a zážitkové akce zaměřené na práci s pravou mozkovou hemisférou- propojení neurologických poznatků s praxí progresívního učení, psychologií, komunikací a rozvoj kreativního myšlení.

Přihlásit se můžete zde níže. Přihláška je platná pouze se zálohou 900 Kč. Po převedení zálohy jste automaticky zapsáni na seminář a s vaší účastí se počítá. V týdnu před seminářem obdržíte podrobnější informace (co sebou apod.) s mapkou a přesnou adresou, není-li uvedena na webové stránce.

Přihlásit se můžete vyplněním údajů a odesláním na vladyka1@volny.cz 

Jméno a příjmení přihlašované osoby:

email:

Tel:

Mám zájem o kurz Učení a paměť pravou hemisférou pro TCM v termínu 14-16/1 2022 v Praze

(vyplňte a odešlete prosím mailem na vladyka1@volny.cz)