5-7/4 UČPH Praha

image3344UČENÍ A PAMĚŤ PRAVOU HEMISFÉROU

2,5-denní praktický kurz – techniky

Proč se učíme cizí jazyk dlouho a obtížně a stále nemluvíme? Připadá vám vynaložené úsilí při učení čehokoli neúměrné výsledku? Jak to udělat, aby vám vědomosti zůstávaly v „aktivní paměti“ bez zapomínání? Zde nejde o to, že je někdo na něco „hloupý, natvrdlý“ nebo měl obecně „špatnou paměť“, ale o to, že asi potřebujete trochu JINÝ způsob předávání informací a jejich jiné ukládání. Zapojení pravohemisferických postupů, navazování na obraz, příběh, zážitek, pohyb, a pocit. Každý jsme jiný, proto potřebujeme nalézt váš vlastní specifický přístup – pomocí diagnostiky a praktických návodů jej zde získáte. Zároveň kombinací technik si každý může bez přehánění zvětšit schopnost pamatování až 50x! Opravdu to není ve vaší „špatné paměti“, ale nepoužíváním nástrojů a postupů, které máme každý k dispozici a které se na školách neučí.
Levou hemisféru trénujeme povinně na všech stupních škol, pravou jen vyjímečně. Klasická škola nás s jejími možnostmi a zákonitostmi bohužel neseznámí, některé její projevy jsou dokonce staletí zakazovány…A přece – pravohemisferické postupy jsou skoro vždy při vnímání a učení mnohem výkonnější. O tom jsem se mnohokrát sám přesvědčil na mých přednáškách na FFUK v Praze i na kurzech pro veřejnost. I pro vás je pak snadné se na vlastní kůži přesvědčit, že vše jde mnohem rychleji, než při použití „klasických metod“ a zároveň se udrží v paměti.

Proč se učíme cizí jazyk dlouho a obtížně a stále nemluvíme? Připadá vám vynaložené úsilí při učení čehokoli neúměrné výsledku?Jak to udělat, aby vám vědomosti zůstávaly v „aktivní paměti“ bez zapomínání? Zde nejde o to, že je někdo na něco „hloupý, natvrdlý“ nebo měl obecně „špatnou paměť“, ale o to, že asi potřebujete trochu JINÝ způsob předávání informací a techniku jejich  ukládání. Zapojení pravohemisferických postupů, navazování na obraz, příběh, zážitek, pohyb, a pocit. Každý jsme jiný, proto potřebujeme nalézt váš vlastní specifický přístup – pomocí diagnostiky a praktických návodů jej zde získáte. Zároveň kombinací technik si každý může bez přehánění zvětšit schopnost pamatování až 50x! Opravdu to není ve vaší „špatné paměti“, ale nepoužíváním nástrojů a postupů, které máme každý k dispozici a které se na školách neučí.

Levou hemisféru trénujeme povinně na všech stupních škol, pravou jen vyjímečně. Klasická škola nás s jejími možnostmi a zákonitostmi bohužel neseznámí, některé její projevy jsou dokonce staletí zakazovány…A přece – pravohemisferické postupy jsou skoro vždy při vnímání a učení mnohem výkonnější. O tom jsem se mnohokrát sám přesvědčil na mých přednáškách na FFUK v Praze i na kurzech pro veřejnost. I pro vás je pak snadné se na vlastní kůži přesvědčit, že vše jde mnohem rychleji, než při použití „klasických metod“ a zároveň se udrží v paměti.

Dále: Techniky jak nezapomínat, jak to „dávno zapomenuté“ zaktivovat, jak se nejrychleji naučit cizí jazyk„přímá metoda- okamžité mluvení“

Zákonitosti vnímání a pamatování, o kterých vám ještě nikde neřekli.

v programu :

Určení vašeho studijního typu a učebního stylu

Jak lze aktivovat „dávno zapomenuté“ znalosti za 3 dny

Techniky jak si pojmy zapamatovávat bez memorování

TEST- jakými kanály vnímámí nejvíc přijímáte informace

Jak hned používat 3x efektivnější pravohemisferické postupy 

Pro váš lastní modus praktické rady jak tyto kanály více využívat

Metoda„combing/česání“ jak nejrychleji udělat z“hotentotské“mluvy

v cizím jazyce projev elegantní

Tajemství cestovatelů„Instant speaking“jak se okamžitě domluvit 

v cizím jazyce

Postupy superlearningu a konceptů jdoucí přes tělo, zrak i sluch 

Cvičení na koncentraci a propojování hemisferického vnímání

Použití hudby a zvukových doprovodů při procesu učení

Subliminální vjemy a jiné téměř „zázračné metody“

Navazování na mnemotechnické pomůcky

Jak účinně pracovat s učebními nahrávkami

Využití relaxací,“alfy“ a pasívního vnímání

Cizí jazyk za 15-20 hodin /1000slov/

Termín:  5-7/4  2024  (začátek v pátek 16h do cca 20h, SO 9-19.45h, NE 9-17.15h)

Místo konání: studio ARHA, V.P.Čkalova 26, Praha 6 (cca 5 min od metra Dejvická, ve studiu je možnost přespání za režijní popl.)  

Cena: 3300 Kč 

Cena zahrnuje  diagnostiku učeb.stylů, test typologie vnímání (= tedy jakými postupy se učit nejlépe)  uč.materiály, káva, čaj

Seminář je pro dospělé, není koncipován pro děti a mládež do cca 25 let.

Je zaměřen především na učení jazyků a pamatování většího množství informací nejazykových obsahů. Může být i praktickou inspirací pro učitele čehokoli. Není zaměřen na levohemisferické oblasti jako např. řešení matematických úloh, fyzikální a chemické úlohy apod.

Lektor kurzu: Mgr. Petr Vladyka 

Přihlásit se můžete vyplněním údajů a odesláním na vladyka1@volny.cz 

Jméno a příjmení přihlašované osoby:

email:

Tel:

Hlásím se na seminář Učení a paměť pravou hemisférou v termínu 5-7/4  v Praze

(vyplňte a odešlete prosím mailem na vladyka1@volny.cz)