18-20/9 PROCESY ZA KOMUNIKACÍ pro učitele mat.škol, rodiče i veřejnost, Lánov u Vrchlabí

image3344      O KOMUNIKACI ZCELA JINAK

 2,5-denní praktický seminář

Pro učitele (MŠ), rodiče i širokou veřejnost

.
O nevědomém programování dětí v rozhodujícím věku, následné tzv.životní scénáře a miniscénáře (nevědomé negativní vzorce), vliv pohádek,
o energetickém vysávání na bázi komunikace a jak tomu bránit

Transakční analýza se zabývá tím, jak jsme si utvořili v dětství podvědomý program „životního scénáře“ a další desítky jiných miniscénářů. Některé pro nás mohou být požehnáním, jiné zakletím. O těchto „psychologických“ sudičkách se budeme bavit, rozpoznávat a nacházet cestu ven ze zakletí, čím vlastně scénáře jsou. Krom některých klasických pohádek k tvorbě scénářů negat.vzorců přispívají hlavně tzv. rodičovské injunkce, tedy příkazy, které se v nesprávném znění usadí na podvědomé úrovni a lidem pak v dospělosti brání v tak důležitých věcech jako je prožívat štěstí, radost, partnerství, seberealizace, místo toho se v dospělosti opakovaně přitahujeme situace, které nechceme.
Každého z nás se dotýká komunikace s okolím, kde se nejedná o slova, ale o to, aby z nás ten druhý (a mohou to být i ti nejbližší) „vytáhl energii“ po dobrém či po zlém. Tyto mechanismy se vytvářejí zejména v dětství, nesprávnými přístupy a fungují pak i v dospělosti. Je potřeba se naučit tyto situace rozeznávat a osvojit si ochranu jak na komunikační, tak energetické bázi. Tato schémata na kursu podrobně odkrýváme a uvádíme techniky, které toto vysávání od silným a elegantním způsobem znemožňuje.

program

Jak se v dětství vytvářejí tzv. životní scénáře
Jak nezáměrně negativně programujeme děti (i sebe)
Vliv klasických pohádek na životní scénáře a „miniscénáře“
Rozpoznávání a odbourávání negativních vzorců a scénářů
Test 5 nejčastějších miniscénářů, které hrajeme, a protijedy
Nejčastější skryté komunikační hry a jak je nehrát
Energetické aspekty komunikace (jak z nás ostatní na bázi
komunikace skrytě vysávají energii a jak se tomu bránit)
Reflexe jako cesta k porozumění i účinná ochrana před vysáváním
Techniky soustředění energie před náročným jednáním
Techniky snižování napětí, práce s kritikou, oceňování
Prvky bioenergetiky – nabíjení se

Termín: 18-20/9 v Zahradě živlů v Lánově u Vrchlabí (pátek 16-20.30h, So 9-20h, Ne 9-17.30h )

Cena: 2800 Kč /sleva 500 Kč pro učitele MŠ (v ceně 25 uč.hodin, uč.materiály, desky, velký test na odkrývání negat.scénářů, káva,čaj)

Ubytování: (není v ceně) můžete si zajistit vlastní, např.v blízkém penzionu Slunce, či ve Vrchlabí (3km), jinak je možnost přespání ve vl.spacáku přímo v prostorách objektu za režijní poplatek.

Forma : Seminář přesahuje formu přednášky, zahrnuta účast na živých ukázkách + rozbory + testy + diskuze

Lektor kurzu: Mgr. Petr Vladyka
vede jako externista spec.univerzitní semináře na téma „Moderní zážitkové a alternativní přístupy ve vzdělávání“ a „Odkrytá Komunikace“. Absolvoval profes.výcviky v nedirektivním přístupu /diplom PCA/,v Gestaltu, Transakční analýze, Superlearningu, Neverbálních technikách/. Vedl celostátní specializovaná školení forenzních psychologů, celostátní výcviky pro učitele SŠ a ZŠ akreditované MŠMT a Evrop.fondy, přes 20 let vede kurzy a zážitkové akce zaměřené na práci s pravou mozkovou hemisférou, relaxace a psychoterapii.

Přihláška je platná pouze se zálohou 800 KčPo převedení zálohy jste automaticky zapsáni na seminář a s vaší účastí se počítá. Bez uhrazení zálohy vaše přihláška postrádá platnost a vaše místo zůstává k dispozici jiným zájemcům. Č.účtu pro převedení zálohy vám přijde obratem po odeslání níže uved. přihlášky.

Přihlásit se můžete vyplněním údajů a odesláním na vladyka1@volny.cz a přijdou vám instrukce k odeslání zálohy.

Jméno a příjmení přihlašované osoby:

email:

Tel:

Přihlašuji se na kurz 18-20/9 PROCESY ZA KOMUNIKACÍ  pro učitele mat.škol, rodiče i veřejnost, Lánov u Vrchlabí

(vyplňte a odešlete prosím mailem na vladyka1@volny.cz)

Několik dní před seminářem obdržíte ještě podrobnější informace, které nejsou na webové stránce (co sebou apod.) s mapkou a přesnou adresou. Odesláním přihlášky stvrzujete, že se seznámili s podmínkami účasti a že souhlasíte se zpracováním osobních údajů (pouze pro účely přihlášky na kurz), viz uvedené informace o pravidlech a podmínkách účasti a ochraně osobních údajů (+GDPR)